خوانسار شهر من

شهری در حصار کوهساران

خوانسار شهر من

شهری در حصار کوهساران

خوانسار شهر من
آخرین نظرات

آن بالا که بودم، فقط سه پیشنهاد بود

کامران میرمحمدی | شنبه, ۵ مرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۲۲ ق.ظ


آن بالا که بودم، فقط سه پیشنهاد بود.

 اول گفتند زنی از اهالی جورجیا همسرم باشد.

خوشگل و پولدار. قرار بود خانه ای در سواحل فلوریدا

داشته باشیم. با یک کوروت کروکی جگری.

 تنها اشکال اش این بود که زنم در چهل و سه سالگی
 سرطان میگرفت. قبول نکردم. راست اش تحمل اش

 را نداشتم. بعد موقعیت دیگری پیشنهاد کردند: پاریس
، خودم هنرپیشه می شدم و زنم مدل لباس. قرار بود دو
دختر دو قلوداشته باشیم. اما وقتی گفتند یکی از آنها نه سالگی در تصادفی کشته میشود گفتم حرف اش را هم
 نزنید. بعد قرار شد کتایون  زنم باشد با
یک دختر و یک
پسر. قرار شد توی محله های پایین
شهر خوانسار زندگی
کنیم. توی یک دخمه ای کوچولو .

اما کسی تصادف نکند. کسی سرطان نگیرد. قبول کردم.

حالا کتایون - همین که کنارم ایستاده است - مدام

می گوید خانه نور کافی ندارد، بچه ها کفش و لباس

ندارند، یخچال خالی است. اما من اهمیتی نمیدهم.

می دانم اوضاع می توانست بدتر از این هم باشد، با

سرطان و تصادف. کتایون اما این چیزها را نمی داند.

 بچه ها هم نمیدانند

 • کامران میرمحمدی

خوانسار

نظرات  (۱۵)

امیدوارم که در کمال صحت و سلامت همراه با خانواده محترمتان روزگار را به خوبی وخوشی سپری کنید
سلامتی که باشد انگار همه چیز هست ...
پاسخ:
ممنونم دوست گلم
برای شما و خانواده عزیزتان هم همین آرزو را دارم
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
ای ناقلا ی ******** زودتر خونه رو عوض کن که این دفعه ***** این چیزا ***** نمیشه
پاسخ:
باشه بابا باشه ، حالا آبروریزی نکن ، آخه تو نمیدونی
 • محله پایتخت
 • کامران جون خیلی ماهی.

  دوستت داریم این فضای مجازی عجب قلوب را به هم نزدیک می کنه.

  راستی ببینم میرصانع ها هم سید هستند از فامیلشون این جوری استنباط می شه با توجه به این که همسایه شما هستند اگه خبر بدی ممنونم. اگه خبر هم ندی من عکسشون را منتشر می کنم و مسئولیتش را  به عهده شما می زارم. ما اینیم دیگه زور داریم اون هم چه زوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 

  پاسخ:
  ماهی از خودتونه عزیز
  ما مخلص همه پاتختی ها هم هستیم ، زور دارو بدون زور و .... زمین خورده همشونم هستیم
  میرصانع ها هم سید هستند عزیز دل
  ارادت خالصانه ما را هم بپذیر داداش

 • نمیخام بگم
 • خوب کاری میکنی به زنا رو نده کامران جون که اگه رو بدی باید کولی هم بدی بعدش بچه نگهداری پمپز بچه عوض کنی بچه شیر بدی و خلاصه خدای نکرده خودتم بچه به دنیا بیاری  اره داداشم ازهمون اول سفت بگیر که خودت سوار باشی وگر نه دیر از جونت خودمو میگم مثل خر باید بار کشی کنیو اخر دفعه هم بگن عجب خری پیداشده
  پاسخ:
  دادا سعی کردیم و نشد
  آخرش خودمونم حالیمون نشد یهو دیدیم در حال سواری دادنیم و بس :)))))
 • نمیخام بگم
 • ما نه کف دستتان را می‌خوانیم و نه فالتان را می‌گیریم؛ برای اینکه بگوییم کدام مرد، مرد زندگی شماست، نه می‌توانیم جادو کنیم و نه چیزی را پیشگویی کنیم. تنها می‌توانیم با دیدن و یادآوری برخی نشانه‌ها، امکان شناسایی مرد رویاییتان را برای شما فراهم کنیم. فهمیدن اینکه آیا یکی از همین مرد‌های اطرافتان، مرد زندگی شماست یا نه، کمی زمان می‌برد. پس با نشانه‌های یک مرد رویایی آشنا شوید و ببینید که چه کسی در اطرافتان این نشانه‌ها را در رفتار‌هایش بروز می‌دهد. 

  نشانه اول؛ احترام
  وقتی می‌خواهیم ببینیم که آیا یک مرد، مرد واقعی زندگی شماست، به اولین نکته‌ای که باید توجه کنیم، وجود احترام است. احترام موضوعی است که در صدر جدول خوشبختی قرار دارد و خودش را به هزار و یک جلوه نشان می‌دهد و البته احترام یک موضوع ۲جانبه است؛ موضوعی که هم شما باید برای رعایت‌کردنش تلاش کنید و هم همسرتان باید در رفتار‌هایش آن ‌را نشان دهد. اگر می‌خواهید بدانید احترام در رابطه میان شما و نامزدتان جایی دارد، می‌توانید از نشانه‌های زیر کمک بگیرید: 

  _ اهل سازش است و به خاطر منافع مشترکتان کوتاه می‌آید. او گذشت‌های شما را می‌بیند و برای کم کردن فشار روی شما و ارتباطتان، گاهی از خواسته‌هایش می‌گذرد. 

  _ به احساسات و نگرانی‌های شما گوش می‌کند و بدون نصیحت کردن یا رنجیدن، برای درک کردنشان تلاش می‌کند. 

  می‌داند که یک آدم بی‌عیب و نقص نیستید اما شما را همان‌طور که هستید دوست دارد و با دیگران مقایسه‌تان نمی‌کند. 

   برای نظر‌های شما ارزش قائل است؛ قبل از هر تصمیم اساسی‌ای، نظر شما را می‌پرسد و با تک‌روی سعی نمی‌کند حرف خودش را به کرسی بنشاند. 

  _ وقتی موفقیتی به دست می‌آورید با تمام وجود برایتان خوشحال می‌شود و سعی می‌کند زمینه را برای موفقیت‌های آینده‌تان فراهم کند. 

  _ احترام فقط در لحن خوب و رفتار پرمحبت خودش را نشان نمی‌دهد. پس اول ببینید که نامزدتان نشانه‌های بالا را در رفتار‌هایش نشان می‌دهد یا خیر و بعد وجود آن‌ها را در رفتارهای خودتان بررسی کنید. 

  نشانه دوم : اولویت‌های مشترک 
  همه ما ایده‌آل‌هایی در ذهنمان داریم که از بچگی، ‌وقتی صحبت ازدواج در آینده می‌آید، در ذهنمان چرخ می‌زنند. از ویژگی‌های ظاهری‌ای مثل قد و وزن گرفته تا شرایط مالی، تحصیلات و خصلت‌های رفتاری. مسلما هیچ دختری دوست ندارد همسر آینده‌اش بی‌پول یا بدخلق باشد اما اولویت‌گذاری آدم‌ها برای این ویژگی‌ها یکسان نیست. یکی به شأن اجتماعی اهمیت بیشتری می‌دهد و یکی به خلق‌وخو؛ یکی خانواده برایش مهم است و یکی هم پول. اما برای شما کدام مهم‌تر است؟ 

  _ برای انتخاب همسر، به الگوهای دیگران نگاه نکنید و سعی کنید که این موضوعات مهم را از نظر خودتان دسته‌بندی کنید. 

  _ مهم نیست که از نظر بقیه فردی که انتخاب کرده‌اید چقدر شگفت‌انگیز یا ایده‌آل است، مهم این است که این فرد چقدر به معیارهای خود شما نزدیک باشد و البته اینکه از مرزبندی‌ها و خط قرمز‌هایتان هم عبور نکند. 

  _ اگر به یک مورد خاص فکر می‌کنید و برای ازدواج فردی را بررسی می‌کنید، اول ۱۰ ویژگی مهمی که برایتان در اولویت قرار دارند را روی کاغذ بیاورید و بعد در مورد ایده‌آل بودن یا نبودن این فرد تصمیم بگیرید. حتی اگر او ۷ ویژگی از این ۱۰ تا را داشته باشد، می‌تواند یک همسر مناسب برای شما باشد. 

  _ تا اینجای کار ۵۰ درصد مشکل حل شده. حالا وقت آن است که از این همسر آینده هم بخواهیم اولویت‌هایش را روی کاغذ بنویسد و ببیندکه آیا شما هم می‌توانید همسر اید‌آلی برایش باشید یا نه! 

  نشانه سوم : از خط قرمز‌ها نمی‌گذرد
  در هر ارتباطی خط قرمز‌هایی هست که شکسته شدنشان همه چیز را به هم می‌ریزد و البته محدودیت‌های همه ارتباط‌ها مثل هم نیستند. وقتی هم که پای زندگی مشترک به میان بیاید، خط قرمز‌ها پیچیده‌تر و گاهی هم غیرقابل عبور‌تر می‌شوند و به همین دلیل یکی از اصلیترین نشانه‌هایی که به شما می‌گوید یک مرد، همسر ایده‌آل شماست، احترام به همین خط قرمز‌هاست. 

  _ بعضی از خط قرمز‌ها در همه ارتباط‌ها مثل هم هستند و بعضی‌های دیگر هم تنها در مورد زندگی مشترک شما صادق هستند. پس اگر او می‌خواهد برایتان بهترین همسر دنیا باشد، باید هر دوی این مسیرهای ممنوعه را بشناسد و به آن‌ها احترام بگذارد. 

  _ یک همسر ایده‌آل نباید تنها و تنها از مسیرهایی که خودش درست می‌داند عبور کند بلکه باید نگاهی به مفهوم درست در ذهن شما بیندازد و در صورتی که می‌بیند انجام یک کار به تصور ذهنی شما در موردش آسیب می‌زند، از انجام دادنش دست بردارد. 

  _ شما هم در این مورد یک وظیفه دارید. درست است که بسیاری از این مرزبندی‌ها جزو کلیشه‌هایی هستند که همه مرد‌ها از آن باخبرند اما اگر مورد دیگری در ذهنتان وجود دارد، انتظار نداشته باشید که مردتان آن را حدس بزند بلکه با توضیح آن موضوع و بیان دلایلتان، اهمیت این خط قرمز را بازگو کنید و از او بخواهید که به این محدودیت احترام بگذارد. 

  نشانه چهارم : اجازه می‌دهد خودتان
  همه ما دوست داریم بهترین باشیم. بهتر از چیزی که هستیم و حتی بهتر از چیزی که در توانمان هست. به خصوص اگر مقابل فردی بنشینیم که دوستش داریم و نگران از دست دادنش هستیم، دوست داریم خودمان را به‌مراتب بهتر از خود واقعیمان جلوه دهیم و ضعف‌ها و شکست‌هایمان را در مقابلش پنهان کنیم. دوست داریم او فکر کند، قوی‌ترین و ایده‌آل‌ترین دخترجهان هستیم و هیچ جای دنیا، فردی به مهربانی، صبوری و دانایی ما پیدا نمی‌شود ولی مدتی که بگذرد، ‌این تلاش برای بیش از حد خوب بودن و در واقع یکی دیگر بودن، برایمان خسته‌کننده می‌شود و میل ماندن در آن رابطه را از وجودمان دور می‌کند. 

  _ باید بدانید در یک رابطه ایده‌آل و در مقابل مردی که مرد زندگیتان است، شما هیچ نیازی به پنهان کردن خود واقعیتان نخواهید داشت. 

  _ می‌دانید او شما را همان‌طور که هستید دوست دارد و حتی اگر هزار زن قدرتمند‌تر و دانا‌تر از شما مقابلش ظاهر شوند، ‌باز هم شما را انتخاب می‌کند. 

  _ این حس به شما اعتماد به نفس می‌دهد و نمی‌گذارد که با حسادت، ترس‌ها و بی‌اعتمادی‌های بی‌مورد یا احساس ناامنی، زندگی مشترکتان را خراب کنید. 

  نشانه پنجم : از شما دفاع می‌کند
  گرچه بهترین حالت ممکن این است که ازدواج شما همه را خوشحال کند و کوچک‌ترین سردی و مشکلی در این مسیر پیش نیاید اما نباید فراموش کنید که این حالت رویایی همیشه هم اتفاق نمی‌افتد. تفاوت‌های خانوادگی، تفاوت در انتظار‌ها و سبک زندگی و بسیاری عوامل دیگر می‌تواند انتقاد دیگران را متوجه شما و تصمیم مشترکتان کند. انتقادهایی که گاهی از طرف خانواده و اطرافیان شما بیان شده و گاهی هم به نامزدتان گفته می‌شوند و گوش او را پر می‌کنند. 

  _ اگر او همسر ایده‌آل شما باشد، با شنیدن این داوری‌ها و گوشه کنایه‌ها از تصمیمش دلسرد نمی‌شود و برای راضی کردن دیگران، به فکر تغییر برنامه‌هایش نمی‌افتد. 

  شاید شما ۲ نفر با گرفتن یک تصمیم مشترک بتوانید راه را برای این ازدواج هموار‌تر کنید اما یک مرد ایده‌آل هرگز بار این تغییرات را به دوش شما نمی‌اندازد و با قرار دادنتان در برابر دیگران، به‌دنبال حاشیه امنی برای خودش نمی‌گردد. 

  نشانه ششم : حستان به شما می‌گوید... 
  حتی اگر او تمام نشانه‌هایی که یک همسر ایده‌آل باید داشته باشد را دارد، باز هم به معنای این نیست که او مردی است که برای آرامش شما آفریده شده است. با وجود بررسی تمام این موضوعات، دست آخر باید به این فکر کنید که چه حسی درباره این مرد دارید. 

  _ آیا هر زمان که او را می‌بینید احساس شوق و هیجان سراغتان می‌آید؟ آیا بعد از هر دیدار، با اشتیاق منتظر گذاشتن قرار بعدی می‌مانید؟ آیا وقتی صحبت از ازدواج می‌شود، دلتان می‌خواهد که زود همه‌چیز جفت‌وجور شود و برای همیشه در کنار او باشید؟ 

  _ اگر پاسخ شما به این سوال‌ها منفی است اما وقتی دو‌دو‌تا چهارتا می‌کنید، می‌بینید که او ایرادی ندارد که بخواهید به خاطرش از ازدواج صرف‌نظر کنید، ‌دست نگه‌دارید! 

  _ حسی که شما باید به همسر آینده‌تان داشته باشید، حرف اول و آخر را می‌زند؛ حسی که اگر نباشد، ‌با وجود تمام ویژگی‌های مثبت هم نمی‌تواند شما را به ماندن در یک زندگی دلگرم کند.
  پاسخ:
  بابا جون
  من که زن دارم
  اینا رو واسه خودت اینجا نوشتی یا در صددی یه زن دیگه واسه ما بسونی ؟!
 • نمیخام بگم
 • جفتش هم خودم هم تو یه مادر و دختر پیدا کن مادر براتو دختره برا من چطوره؟
  پاسخ:
  خوبه
  با این اخلاق گندی که تو داری دختره هم میره پیش مامانش :)
 • نمیخام بگم
 • باشه منظورت اینکه جفتشو میخای ماله خودت آخه جفتشون هم کرندو کورو شلو کچلو بی ریخت ارزونی خودت
  پاسخ:
  از زندگی نا امیدم کردی :(((((
 • محسن زمانی دوست
 • تشکر ازتون که منم پیوند دادین به وبلاگتون
  پاسخ:
  سلام
  افتخار ما بود آقای زمانی دوست عزیز
  خوش آمدید به وبلاگ حقیر ما
  این عکسه خودتونه لبه پنجره  یا آرشیوه ...!/
  پاسخ:
  دستت درد نکنه داداش
  مارو پیرو کچل کردی رفت ها
 • کتایون نادری
 • بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  خیلی برات متاسفم آقای نمیخام بگم
  لطفا هر چه زودتر ** ** **** **** ****** **
  چرا که کسی که همسر خودش رو مثل یه دوست در کنارش ندونه و طرز فکرش اینایی باشه که نوشته قطعا ** ***** ******
  مرد و زن مکمل همدیگه اند و اگر هر کدومشون تو زندگی بخواد از اون دیگری سواستفاده کنه و یا حتی به این مساله فکر بکنه باید فاتحه اون زندگی رو خوند
  شما هم هر چه زودتر بهتره برید زندگی خودتونو جمع و جور کنید که با این طرز فکرتون مشخصه که خیلی آشفته است
  پاسخ:
  چه عصبانی ؟!!!!!
  چه خبره همسر عزیزم ؟!
  دوست من با من شوخی کرد ، شما چرا جبهه گرفتید ؟!
  .
  .
  .
  باشه ، امشب دیگه حق ندارم بیام خونه با این شوخی که کردم ؟
  چشم .
  .
  .
  نمیخام بگم ، داداش ، جا داری امشب یا تو خیابون بخوابم ؟
  کویت شد داداش بزن بریم شمال ، نقشه امان گرفت
 • نمیخام بگم
 • سلام کامران جون دیدی گفتم اینطوری جواب میده گفتی نه یه روزم یه روزه از شر هرچی ضعیفس رها بشیم. بریم داداش .من کولمو بستم  تازه کامرام جون چرا خیابون خونه ما دربست در اختیار خودته بیا اینجا تا صبح باهم خوش میگذرونیم. بعدشم کامران جون گفتم بهت یا نگفتم خانما همینطوریند اول جبهه میگیرند اگه حل شد که شد اگه نشد زودی میزنند زیر گریه که جفتشم مهم   نیست
  پاسخ:
  ببین میتونی ما رو پای طلاق بشونی جیگر ؟!
  جنابعالی هم از این لحظه به بعد خونت پای خودته ها ، گفته باشم .
  خلاصه با این کارهات باعث شدی پای یکی چشمامون سیاه شد ببین اون یکی رو هم سیاه میکنی ؟!
  چه خبر؟[ناراحت] خبری ازتون نیست[لبخند]
  پاسخ:
  salam
  motaasefane tasadof kardam , pam to gache
  tekon nemitonestam bokhoram
  emrooz taze toonestam interneto biaram kenaram
  alan dar khedmatam
  وااااااااااااااااااااااااااااااای خیلی جالب بود!!!!!!!!!!!!!!
  تا قبل از بند سوم فکر میکردم خاطرات یه خارجیس :)
  واقعا لذت بردم :))
  پاسخ:
  mamnoon
  سلام
  سبک نگارش این پست فوق العاده بود.
  واقعاً لذت بردم.
  اول فکر کردم از این مطالب آماده است که کپی شده. ولی بعد متوجه شدم که این قلم شیوای خودتونه.
  موفق باشید.
  پاسخ:
  سلام
  شهرام جان کپی بود داداش :(((((
  من سواد نوشتاریم خیلی پایینه ، تو مدرسه هم خواهرم انشاء هامو مینوشت :(
  سلام هیچکس وشهرام عزیز این متنو همکلاسی های  دوسال پیش که ارشد میخوندم واسم ایمیل کرده بودند. واسم جالب بود که آقای میرمحمدی خودشونو جاش گذاشته بودند.
  پاسخ:
  آخه متنشو پسندیدم

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی